Woda i ścieki

W ramach szerokiej oferty naszej firmy zapewniamy wybór preparatów, przeznaczonych do zastosowania w przemyśle. Wśród nich dostępna jest chemia do oczyszczalni ścieków oraz do uzdatniania wody. Zapewniamy produkty, dzięki którym spełnicie Państwo obowiązujące normy, związane z charakterem Waszej działalności. Surowce chemiczne przeznaczone są między innymi dla przemysłu włókienniczego, maszynowego czy spożywczego.

Dzięki naszym preparatom przeprowadzą Państwo skuteczne i bezpieczne uzdatnianie wody do stanu potrzebnego do realizacji określonych procesów w przedsiębiorstwie. Zapewniamy również produkty umożliwiające przygotowanie jej do celów pitnych.

W naszej ofercie znajdziecie Państwo surowce do oczyszczalni ścieków, pozwalające zrealizować wszystkie zadania w ramach tego typu działalności. Proponujemy takie środki, jak: pożywki dla bakterii, różne typy koagulantów, saletrę amonową i inne. Zapewniamy również bezpłatną pomoc w doborze odpowiednich związków. Zachęcamy do kontaktu, jeśli chcą Państwo uzyskać więcej informacji!

Uzdatnianie wody pitnej i przemysłowej

Więcej

Oczyszczanie ścieków

Więcej

Do czego służą substancje chemiczne dla ścieków, takie jak chlor czy ług sodowy?

H2O to surowiec powszechnie wykorzystywany w przemyśle, a w życiu indywidualnej jednostki związek niezbędny do przeprowadzania właściwie większości czynności higienicznych i gospodarczych. Niestety w surowej postaci nie nadaje się do codziennego użytku, a już z pewnością nie powinien być spożywany.

Uzdatnianie H2O do celów przemysłowych i konsumpcyjnych ma na celu oczyszczenie związku z wszelkich potencjalnie niebezpiecznych substancji związanych z działalnością człowieka. Są to m.in. nawozy, pestycydy i metale ciężkie. Dezynfekcja wody pitnej oraz tej pochodzącej ze ścieków odbywa się za pomocą środków o silnych właściwościach bakteriobójczych, takich jak chlor, ług sodowy czy też podchloryn sodu będący połączeniem tych dwóch substancji: chloru i ługu.