Przemysł spożywczy

Nasza firma działa w Polsce już od wielu lat i zajmuje się dystrybucją specjalistycznych związków chemicznych. W ramach prowadzonych działań dostarczamy preparaty wykorzystywane między innymi podczas uzdatniania wody, w przemyśle spożywczym, w rolnictwie i sadownictwie, a ponadto również w przemyśle ciężkim i włókienniczym. Każda z tych branż wymaga zastosowania odpowiednich produktów dostosowanych do konkretnego obszaru.

Szeroka oferta firmy

Oferujemy nie tylko związki chemiczne, ale oprócz tego również odczynniki, roztwory, a także mieszaniny spełniające najwyższe normy oraz standardy. Na przestrzeni lat nawiązaliśmy współprace z licznymi producentami i specjalistycznymi zakładami chemicznymi zarówno z Polski, jak i zagranicy. Pozwala to nam na dostarczanie najwyższej jakości produktów, które spełnią oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów. Każda branża wymaga zastosowania innych preparatów chemicznych, dlatego w ramach podejmowanych działań zapewniamy profesjonalne doradztwo mające na celu wybór najodpowiedniejszych środków dla swoich potrzeb.

Postaw na sprawdzone rozwiązania

Propozycja naszej firmy to między innymi podchloryn sodu. Jest to nieorganiczny związek chemiczny, który ulega stopniowemu rozkładowi, co ostatecznie prowadzi do spadku stężenia aktywnego chloru. Rozkłada się pod wpływem ogrzewania, a także kontaktu z kwasami i metalami ciężkimi. W przemyśle spożywczym jest wykorzystywany przede wszystkim do uzdatniania wody pitnej. Oprócz tego swoje zastosowanie znajduje również w przemyśle tekstylnym, do odkażania i dezynfekcji, a także do bielenia masy papierniczej.

Woda utleniona w przemyśle spożywczym

W ramach prowadzonych działań oferujemy także wodę utlenioną. Inna nazwa tej substancji to nadtlenek wodoru. Jest to reaktywna forma tlenu dostępna w postaci stabilizowanych roztworów wodnych o stężeniach 35 oraz 50 procent. Aby woda utleniona mogła być wykorzystywana w przemyśle spożywczym, musi posiadać atest PZH. Bardzo często jest wykorzystywana do dezynfekcji butelek oraz kartonów. Nadtlenek wodoru rozpuszcza się w wodzie, a ponadto bardzo łatwo ulega rozkładowi. Przede wszystkim z tego powodu wymaga szczególnej ostrożności podczas magazynowania. Produkt ten powinien być przechowywany w zadaszonym, suchym, chłodnym oraz dobrze wentylowanym pomieszczeniu. Dzięki temu ciecz będzie mogła być przechowywana w sposób bezpieczny.

Poza przemysłem spożywczym woda utleniona jest stosowana także w chemii gospodarczej, branży kosmetycznej, a także w przemyśle farmaceutycznym.

Szeroka oferta firmy

Zapraszamy do zapoznania się z całością oferty naszej firmy oraz do wybrania najodpowiedniejszych rozwiązań dla swoich potrzeb. Szeroka propozycja daje nam pewność sprostania oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających klientów. To, co wyróżnia nasze przedsiębiorstwo to przede wszystkim zorientowanie na klienta oraz posiadania najwyższej jakości produktów, które mogą być wykorzystywane w wielu branżach. W naszej ofercie znaleźć można także chemię dla rolnictwa i sadownictwa.

Przetwórstwo mięsa drobiu i ryb

Więcej
środki chemiczne do uzdatniania wody

Mleczarstwo

Więcej
środki chemiczne do uzdatniania wody

Przetwórstwo owocowo warzywne

Więcej
środki chemiczne do uzdatniania wody

Napoje

Więcej
środki chemiczne do uzdatniania wody