W procesach koagulacji rozproszone, pojedyncze cząstki różnych substancji, zawieszonych w określonym układzie, łączą się w większe aglomeraty, które w dalszym etapie oczyszczania zostają usunięte. Jednym z czynników, odpowiedzialnych za ten proces, są koagulanty, mające przeciwny ładunek elektryczny do ładunku cząstek koloidowych, które muszą zostać usunięte. Koagulanty doprowadzają do zmiany struktury osadu i cząstek rozproszonych, powodując zwiększenie ich rozmiarów i rozbijając siły wiążące je z wodą.

Najpowszechniejszym zastosowaniem koagulantów jest oczyszczanie i neutralizacja ścieków i wody przemysłowej, gdzie można osiągnąć redukcję zawiesin nawet do 90%. Powszechnie wykorzystywane są w przemyśle do uzdatniania i oczyszczania wody na liniach produkcyjnych, a także w branży spożywczej i chemicznej, gdzie czystość wykorzystywanych cieczy jest priorytetem dla bezpieczeństwa produktów.

Koagulanty: glinowe i żelazowe

Aby koagulacja mogła przebiec prawidłowo, należy właściwie dobrać zarówno typ koagulantu, jak i proporcje oraz zatroszczyć się o jak najwyższą jakość tych środków chemicznych. W ofercie BEST-CHEM znajdą Państwo między innymi:

  • koagulanty glinowe ALCAT – blend koagulantów glinowych oraz flokulantów do specjalistycznych zastosowań; znajdują zastosowanie w uzdatnianiu wody pitnej i przemysłowej, a także w procesie oczyszczania ścieków komunalnych; podobnie jak kwas solny, może być wykorzystywany przy produkcji papieru czy do rekultywacji jezior.
  • koagulanty żelazowe FERCAT – służą głównie do wspomagania procesów oczyszczania ścieków komunalnych i przemysłowych, do strącania ze ścieków fosforu oraz do usuwania z nich siarkowodoru; z pomogą koagulantów żelazowych przeprowadza się procesy uzdatniania wody technologicznej do zastosowań przemysłowych.

W celu uzyskania bliższych informacji o oferowanych przez nas związkach chemicznych prosimy o kontakt z naszymi ekspertami.

Doradzimy, które koagulanty najlepiej sprawdzą się dla Państwa potrzeb.

Zapewnimy ich sprawną dostawę pod wskazany adres – bezpiecznie i w ilościach odpowiadających oczekiwaniom.

Gwarantujemy konkurencyjne ceny i indywidualne, atrakcyjne warunki współpracy.

Zapraszamy do kontaktu!