Woda utleniona (H2O2) to inaczej nadtlenek wodoru. Jest to substancja chemiczna, reaktywna forma tlenu, którą wykorzystuje się w stabilizowanych roztworach o różnorodnym stężeniu. Powszechnie kojarzona jest z 3% i 12% wodą utlenioną, dostępną w aptekach, przeznaczoną do odkażania i dezynfekcji ran na skórze. W wysokich, technicznych i spożywczych stężeniach, nadtlenek wodoru jest substancją silnie żrącą w kontakcie ze skórą.

Oferujemy kompleksową ofertę roztworów nadtlenku wodoru:

  • w stężeniu 35% oraz 50% – do celów przemysłowych;
  • w stężeniu 35% (z atestem PZH) – do celów spożywczych;
  • w dedykowanych stężeniach do zastosowań medycznych.

Woda utleniona i jej zastosowanie w przemyśle

Jako woda utleniona, nadtlenek wodoru posiada cechy detoksykujące i odkażające. Z tego względu powszechnie wykorzystuje się go w branży farmaceutycznej i kosmetycznej do produkcji produktów przeznaczonych do stosowania na skórę, np. kremy na trądzik, kremy przeciwstarzeniowe, kremy ujędrniające. Woda utleniona znacznie polepsza przyswajanie substancji odżywczych przez skórę.

Z kolei jako roztwór o wysokim stężeniu, powyżej 30%, woda utleniona znajduje zastosowanie w przemyśle chemicznym, włókienniczym i papierniczym, podobnie jak ług sodowy, służąc jako składnik procesów chemicznych oraz procesów wybielania i bielenia tkanin oraz materiałów celulozowo-papierniczych. Powszechne jest także wykorzystanie wody utlenionej do neutralizowania ścieków oraz do produkcji chemii gospodarczej i przemysłowej do odkażania, dezynfekcji czy wybielania. Znana jest również w branży fryzjerskiej jako komponent środków do rozjaśniania włosów.

Woda utleniona – dystrybucja

Jeśli chcą Państwo zakupić nadtlenek wodoru o najlepszych właściwościach, zapraszamy do współpracy z BEST-CHEM.

Woda utleniona, którą oferujemy:

  • jest otrzymywana w procesie antrachinonowym, a następnie zatężana w procesie destylacji,
  • rozpuszcza się w wodzie w każdym stosunku,
  • wymaga ostrożności przy magazynowaniu z uwagi na łatwe uleganie rozkładowi pod wpływem wielu czynników,
  • wymaga przechowywania w zadaszonym, chłodnym, suchym i dobrze wentylowanym pomieszczeniu z zabezpieczeniami przeciwpożarowymi.

Jeśli są Państwo zainteresowani jego zakupem, zapraszamy do kontaktu i współpracy! Gwarantujemy konkurencyjne ceny, szybki, bezpieczny transport oraz profesjonalne doradztwo w zakresie doboru właściwych stężeń wody utlenionej.

Woda utleniona w wysokich stężeniach wymaga stosowania środków ostrożności, wskazanych w karcie charakterystyki producenta. Przeznaczona tylko do użytku profesjonalnego i tylko dla firm.