Rozpuszczalny w wodzie, otrzymywany metodą antrachinową przez utlenianie, perhydrol, czyli nadtlenek wodoru, najczęściej występuje w stężeniach 30%, 35%, 50% i 60%. Jest bezbarwną cieczą, cechującą się silnym działaniem utleniającym. Perhydrol jest substancją bezzapachową, ale silnie żrącą w kontakcie ze skórą. Mimo to, jest bardzo popularnym surowcem, wykorzystywanym powszechnie w obszarach farmaceutyki, medycyny czy kosmetyki, między innymi do produkcji kremów przeciwstarzeniowych, ujędrniających i rozjaśniających. Nadtlenek wodoru jest także komponentem wody utlenionej, w której stosuje się 3% roztwór tego surowca.

Perhydrol: zastosowanie w przemyśle

Sam perhydrol wykorzystywany jest jako skuteczny utleniacz w branży chemicznej, do procesu syntezy nadtlenków. Ze względu na swoje właściwości wybielające, powszechnie stosowany jest we włókiennictwie i drukarstwie. Nadtlenek wodoru bierze udział w etapie ekstrakcyjnym bielenia bez użycia chloru pierwiastkowego. Bieleniu można poddać zarówno włókna naturalne, jak i sztuczne.

W produkcji przemysłowej używa się perhydrolu do wytwarzania produktów gumowych, a także, w niskich stężeniach, do produkcji chemii gospodarczej, kosmetyków, past do zębów, wody utlenionej, płynów micelarnych czy farb do włosów. Nadtlenek wodoru to również środek służący do neutralizacji i oczyszczania ścieków.

Najwyższej jakości perhydrol

Jeśli zależy Państwu na produkcie najwyższej jakości, zapraszamy do skorzystania z oferty BEST-CHEM. Jesteśmy dystrybutorem surowców chemicznych od ponad 20 lat, co zaowocowało zawiązaniem współpracy z najlepszymi polskimi producentami chemii, oferując naszym Klientom wyłącznie wysokojakościowe rozwiązania z najwyższej półki.

Szczegółowe informacje o parametrach technicznych oraz kartę charakterystyki perhydrolu uzyskać można u naszych doradców. Z przyjemnością przedstawią Państwu ofertę dopasowaną do indywidualnych potrzeb. Gwarantujemy konkurencyjne ceny oraz szybką i w pełni zabezpieczoną, profesjonalną dostawę. Zapraszamy!